Magic е најстарата колекционерска игра со карти:

  • издадена во 1993 година
  • преку 35 милиони играчи
  • над 20 милијарди испечатени карти
DUEL MASTERS

Yu-Gi-Oh!

Направена според јапонски манга серијал за гејминг, првпат издадена во 1999 година.

Прогласена за најпродавана игра со карти од страна на Гинисовата книга на рекорди.

Pokemon е колекционерска игра со карти според исоимената јапонска манга серија првпат издадена во 1996 година.

Во 2016 година е најпродаваната игра со карти во светот, а денес веќе има преку 30 милијарди продадени карти.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)