Magic: The Gathering – Throne of Eldraine PreRelease!

🌟 Сакате бајки ❓
🌟Најновата Меџик едиција ќе ве однесе во светот на бајките ❗
💬 Throne of Eldraine is a top-down designed set, inspired by the romantic Arthurian legend of Camelot on one hand and Grimms’ Fairy Tales on the other. Besides Grimm, the set covers a range of European fairy tales that come from a variety of sources.The plane of Eldraine is a high-fantasy medieval world filled with knights and castles along with Magic’s take on the genre of fairy tales. 💬

🥇 Бидете први што ќе играте со новите карти уште пред тие воопшто да излезат во продажба!!!

Што е Prerelease?
💣 Prerelase е првата шанса да отворите бустери со новите карти и да играте Меџик со најновата едиција „Throne of Eldraine“, да играте во исто време како и сите останати играчи во целиот свет, а згора на тоа ќе добиете и вредни награди!
Што се случува на Prerelase?
💣 Се што ви е потребно за да учествувате на овие турнири ќе го добиете со плаќање на учеството. Единствено што треба да направите вие е да направите шпил од минимум 40 карти од бустерите што ќе ги добиете (6 бустери + промо карта). Откако ќе го направите декот, ви останува само да играте против други играчи, да собирате награди, да се дружите и да уживате во овој целодневен настан кој се случува само еднаш за секоја нова Меџик едиција!

⛔ Учество за еден турнир (сабота или недела) – 1600 ден. ако се пријавите ДО Среда 25 СЕПТЕМВРИ учество е 1500 ден.
= 6 бустери + специјалена ПРОМО КАРТА + 2 бустери за изиграни 5 кола + лајфкаунтер (коцка) + MTG Arena код

☯ЕКСТРА СУБВЕНЦИОНИРАНА ПОНУДА ЗА ПОВЕЌЕ ТУРНИРИ☯
🐥* важи до СРЕДА 25. септември
⛔1 пририлис 1̶6̶0̶0̶ –> 1500 ден = 8 бустери / 187 бустер
⛔2 пририлиса 3̶2̶0̶0̶ –> 3000 ден = 16 бустери / 187 бустер
⛔ 3 пририлиса 4̶8̶0̶0̶ –> 4300 ден = 24 бустери / 179 бустер
⛔ 4 пририлиса 6̶4̶0̶0̶ –> 5400 ден = 32 бустери / 168 бустер
🐥* цените се доколку се пријавите до СРЕДА 25.09.2019 во Гоблин
🐥* ЕКСКЛУЗИВНО само за пририлис:
Кутија со бустери Throne of Eldraine + buy-a-box промо карта = 6700 ден.

⏰ ПЕТОК 27 септември 22:00ч (Midnight 2-Headed Giant)
⏰ САБОТА 28 септември 15:00ч
⏰ НЕДЕЛА 29 септември 12:00ч
⏰ НЕДЕЛА 29 септември 17:00ч (2-Headed Giant)

🐥 МНОГУ ВАЖНО 🐥
По изиграни 4 и 5 кола се добиваат екстрата бустерите.

🎯2 Headed Giant во недела 🎯
Сите што играле на претходниот турнир во неделата може да играат со еден од пририлис пуловите + двата бустери што ќе ги добијат, а така учеството ќе биде само 200 денари по тим.

Се гледаме!!!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)