Tag: меџик

Magic: The Gathering – Throne of Eldraine PreRelease!

🌟 Сакате бајки ❓ 🌟Најновата Меџик едиција ќе ве однесе во светот на бајките ❗ 💬 Throne of Eldraine is a top-down designed set, inspired by the romantic Arthurian legend of Camelot on one hand and Grimms’ Fairy Tales on the other. Besides Grimm, the set covers a range of European fairy tales that come […]

CONTINUE READING Magic: The Gathering – Throne of Eldraine PreRelease! 1 min read

Magic: The Gathering – Државно Првенство 2017!

Дами и господа меџикџии! Дојде време за најголемиот турнир во годината – Државното првенство на Македонија!!! Време е да ја одбереме македонската репрезентација која од 1-3 декември во Ница ќе ја претставува нашата земја на Светското првенство во Magic: The Gathering!

CONTINUE READING Magic: The Gathering – Државно Првенство 2017! 1 min read
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)