Rivals of Ixalan PreRelease!

Stake Your Claim! Rivals of Ixalan brings new and exciting double-faced cards! Accomplish the goal on the front and you will have unlocked the power of Legendary Lands!

Да го прославиме излегувањето на новата Меџик едиција „Rivals of Ixalan“ во ГоБлИн!
Бидете први што ќе играте со новите карти уште пред тие воопшто да излезат во продажба!
 
Што е Prerelease?
– Prerelase е првата шанса да отворите бустери со новите карти и да играте Меџик со најновата едиција „Rivals of Ixalan“, да играте во исто време како и сите останати играчи во целиот свет, а згора на тоа ќе добиете и вредни награди!
Што се случува на Prerelase?
– Се што ви е потребно за да учествувате на овие турнири ќе го добиете со плаќање на учеството. Единствено што треба да направите вие е дек од минимум 40 карти од бустерите што ќе ги добиете (6 бустери = 4 Rivals of Ixalan + 2 Ixalan). Откако ќе го направите декот, ви останува само да играте против други играчи, да собирате награди, да се дружите и да уживате во овој целодневен настан кој се случува само еднаш за секоја нова Меџик едиција.
 
 
ЕКСТАРА ПОНУДА
*Учество за сабота и недела:
Доколку сакате да играте на двата турнири, учеството e 2800 ден (наместо 3200 ден) = 16 бустери + 2 промо карти (175 ден. бустер)
 
– САБОТА 13 јануари 15:00ч
– НЕДЕЛА 14 јануари 12:00ч
 
Учество (сабота или недела) – 1600 ден. = 8 бустери + промо фоил реар/митик карта (200 ден. бустер) + лајфкаунтер (коцка)
Секој добива 6 бустери + промо фоил РЕАР или МИТИК карта од новата едиција со кои треба да направи шпил.
По изиграни 3 и 4 кола се добива по уште еден екстра бустер.
 
Веднаш по Sealed турнирот, следува Two Headed Giant Sealed
– учество 1600 ден. (1400 ден. доколку сте играле на пририлисот тој ден) по тим = 8 бустери + промо РЕАР/МИТИК карта. Сите што играле на претходниот турнир може да играат со еден од пририлис пуловите + двата бустери што ќе ги добијат, а така учеството ќе биде само 200 денари по тим.
 
кратко видео за што е PreRelease
https://magic.wizards.com/en/event-types/prerelease
 
Се гледаме !!
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)