На попуст %

Unlock!: Star Wars Escape Game

2,490 ден 1,890 ден-24% ПОПУСТ

  • Број на играчи: 1-6
  • Времетраење:  60-90 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач: Space Cowboys

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Unlock! is a co-operative card game inspired by escape rooms that uses a simple system which allows you to search scenes, combine objects, and solve riddles. Play Unlock! to embark on great adventures, while seated at a table using only cards and a companion app that can provide clues, check codes, monitor time remaining, etc.

Star Wars Escape Game uses the Unlock! game system to send you on three new adventures full of ships, droids, and action!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)