На попуст %

Ticket to Ride: Europa 1912 Expansion

1,090 ден 990 ден-9% ПОПУСТ

  • Броj на играчи: 2-5
  • Времетраење: 30-60 мин
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Days of Wonder
  • Експанзија за: Ticket to Ride Europe (за да се игра, потребна е основната игра)

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

The Ticket to Ride Europa 1912 expansion for the Ticket to Ride series includes 101 Destination Tickets – the 46 original tickets, plus 55 new ones that enable 3 new variants to the Ticket to Ride Europe map: Europe Expanded, which adds 19 new routes to the original 46; Big Cities of Europe, with tickets to 9 major European cities; and Mega Europe, which uses all the new routes as well as the 46 original Destination Tickets.

This expansion also introduces Warehouses & Depots – new game rules and pieces that create an additional strategic layer and can be played with any of the Ticket to Ride maps. Wooden Train Depots are placed on cities selected by each player. Throughout the game, each player’s Warehouse will accumulate Train cards and those who have the foresight, clever timing, or just plain good fortune to build a route to a Depot can make off with a fistful of Train cards. Depot placement and skillful Warehouse tactics become a key part of a winning Ticket to Ride strategy!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)