На попуст %

The Walking Dead: The Board Game

2,700 ден 2,290 ден-15% ПОПУСТ

  • Броj на играчи: 1-6
  • Времетраење: 45 мин.
  • Возраст: 13+
  • Издавач:  Z-Man Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: AK09 Категории: , Тагови: , ,
СПОДЕЛИ

Опис

The Walking Dead: The Board Game from Z-Man Games transforms the Robert Kirkman comic book series into a board game, giving “fans the opportunity to play Rick, Shane, Andrea, and other favorite The Walking Dead characters as they deal with zombies, collect supplies and pick up the pieces of their lives”, according to a press release announcing the game. Encounter and location cards recreate scenes and events from the comic book series.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)