Temple Connection Dragon Edition

1,690 ден

  • Возраст: 7+
  • Броj на играчи: 1
  • Број на предизвици: 80
  • Издавач: Smart Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Поврзи ги со патишта и мостови сите древни храмови!
80 предизвици во пет различни нивоа на тежина!
Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности:

  1. концентрација
  2. решавање проблеми
  3. флексибилно размислување
  4. просторен увид
  5. планирање
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)