Templars’ Journey

2,190 ден

  • Броj на играчи: 3-5
  • Времетраење: 60 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Queen Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI543 Категории: , Тагови: , ,
СПОДЕЛИ

Опис

In the strategy game Templars’ Journey, players prepare their knights and templar lords for the holy crusade in Jerusalem. Each time players choose their cards, they can play either safe (but not so worthwhile) actions or more profitable ones — but if an opponent has chosen the same more profitable action you both receive punishment for being too greedy.

The better you guess your opponents’ choices, the more profit you’ll make!

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)