На попуст %

Talisman (Revised 4th Edition)

3,790 ден 3,090 ден-18% ПОПУСТ

  • Броj на играчи: 2-6
  • Времетраење: 90 мин.
  • Возраст: 13+
  • Издавач: Fantasy Flight Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI771 Категории: , Тагови: , ,
СПОДЕЛИ

Опис

 

Talisman is an adventure board game set in a high fantasy medieval world. Players have 14 characters to choose from all based on role playing archetypes, such as heroes, wizards, villains, thieves, monsters, etc. The game makes players feel they are traveling the world to find equipment, weapons, ancient relics, and companions that will help them on their quest to acquire the Crown of Command. Along the way they visit various locales in the worlds, battle each other and fantastic creatures to make their way to the top.

Награди и признанија:

 

  • 2009 Ludoteca Ideale Official Selection Winner
  • 2009 Gra Roku Game of the Year Nominee

 

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)