Tales & Games: The Pied Piper

1,290 ден

  • Броj на играчи: 2-5
  • Времетраење: 20 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: IELLO

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI695/1 Категорија: Таг:
СПОДЕЛИ

Опис

You live in Hamelin, a town infested by rats. The easiest way to get the rats out of your house is to send them to your neighbors. Whenever too many rats are jammed into a house, its occupants get desperate and move out! The player who can best keep the rats out of his house wins.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)