Stew

690 ден

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 10-20 мин
  • Возраст: 10+
  • Издавач:Quined Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI606 Категории: , Тагови: , ,
СПОДЕЛИ

Опис

Stew is a press-your-luck, partial knowledge game. You and your fellow players take on the role of a farmer collecting items from the garden to make a stew. There are six vermin that want to eat your stew before you do. Draw a card and add it to your stew or feed some of the vermin to protect your pot. Make sure you do not wait too long, or your fellow farmers might eat your stew.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)