На попуст %

Sparkle*Kitty

1,590 ден 1,390 ден-13% ПОПУСТ

  • Број на играчи: 3-8
  • Времетраење:  10-20 мин
  • Вoзраст: 6+
  • Издавач: Breaking Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Nobody puts princess in a tower! Sparkle*Kitty is an adorably fun, social, and magical spell card game for all ages, sizes and genders.

Dark forces have trapped a group of princesses into cursed towers. But luckily these are no ordinary princesses and you are no ordinary player. Take matters into your own hands and harness the simple and sweet words into special spell combinations to set yourself free.

Награди и признанија:

2018 Boardgames Australia Awards Best Children’s Game Nominee

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)