Snail’s Pace Race

1,190 ден

  • Броj на играчи: 2-6
  • Времетраење: 10 мин
  • Возраст: 3+
  • Издавач: Ravensburger

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

In this very simple children’s game, all six snails are in play regardless of the number of players. Each player bets which two snails will come in first and last. Play goes counter-clockwise; on your turn, you roll both coloured dice and advance the corresponding snails by one square if their colour comes up (or the same snail two squares if its colour comes up twice).

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)