Sleeping Beauty Deluxe

1,990 ден

  • Возраст: 3-7
  • Броj на играчи: 1
  • Број на предизвици: 60
  • Издавач: Smart Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Си било еднаш…

Почуствувајте ја магијата на класичната бајка за Заспаната убавица, во логичката игра Sleeping Beauty Deluxe. Помогнете му на витезот да стигне до замокот на Заспаната убавица! Или помогнете и на Заспаната убавица сама да избега!

За да се скрши клетвата потребно е да се најде вистинскиот пат во лавиринтот!

Или пак, поинтересно ви е да бидете змејот! Кога сте во негова улога, потребно е да го спречите контактот на витезот и Заспаната убавица, попречувајќи ги премините во лавиринтот.

Покрај играва, производот содржи и сликовница со класичнава бајка, но овојпат со нов крај!

Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности:

  1. планирање
  2. решавање на проблеми
  3. визуелна перцепција
  4. просторен увид
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)