Продажба!

Seikatsu

2,590 ден 2,390 ден

1 на залиха

Опис

  • Број на играчи: 1-4
  • Времетраење:  15-30 мин
  • Вoзраст: 10+
  • Издавач:IDW Games

In Seikatsu, players take turns placing tiles into a shared garden area, with each tile showing a colored flower and colored bird. Players score for groups of birds as they place them, but they score for rows of flowers only at the end of the game and only for the rows of flowers that exist from their perspective, i.e., that are viewable as lines from where they sit at the game board.

Награди и признанија:

2017 Cardboard Republic Striker Laurel Nominee

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Seikatsu”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *