Scotland Yard Junior

1,490 ден

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 20 мин
  • Возраст: 6+
  • Издавач: Ravensburger

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Together, the clever detectives chase Mister X around London. Do they guess where he flees next – or does Mister X trick them out again?

As the name implies, Scotland Yard Junior is not only a simplified version of Scotland Yard, it has a quite different ruleset, gameplay and dramaturgy.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)