На попуст %

Quantik

2,190 ден 1,890 ден-14% ПОПУСТ

  • Броj на играчи: 2
  • Времетраење: 20 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Gigamic

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI584 Категории: , , Тагови: ,
СПОДЕЛИ

Опис

Quantik is a pure abstract strategy game. The goal is to be the first player to pose the fourth different forms of a line, a column or a square zone.

Each turn the players will put one of their pieces on the boardgame. It’s forbidden to put a shape in a line, a column or an area on which this same form has already been posed by the opponent. We can only double a shape if we have played the previous one ourself. The first player who places the fourth different form in a row, column or zone wins the game immediately, no matter who owns the other pieces of that winning move.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)