Paku Paku

690 ден

1 на залиха

Опис

  • Броj на играчи: 2-8
  • Времетраење: 10 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Ravensburger

Who stacks up cups and plates to wobbly heights? Who will start sweating when the other players push the dice towards them? And whose paws will stay calm in Paku Paku, a swift dice-rolling game for 2-8 pandas who are hungry for victory?

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Paku Paku”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *