На попуст %

One Night Ultimate Werewolf

1,590 ден 1,290 ден-19% ПОПУСТ

  • Број на играчи: 3-10
  • Времетраење:  10 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Bézier Games

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

 

No moderator, no elimination, ten-minute games.

One Night Ultimate Werewolf is a fast game for 3-10 players in which everyone gets a role: One of the dastardly Werewolves, the tricky Troublemaker, the helpful Seer, or one of a dozen different characters, each with a special ability. In the course of a single morning, your village will decide who is a werewolf…because all it takes is lynching one werewolf to win!

Because One Night Ultimate Werewolf is so fast, fun, and engaging, you’ll want to play it again and again, and no two games are ever the same.

This game can be combined with One Night Ultimate Werewolf Daybreak.

Награди и признанија:

  • 2015 Spiel des Jahres Recommended
  • 2014 Golden Geek Most Innovative Board Game Nominee
  • 2014 Golden Geek Board Game of the Year Nominee
  • 2014 Golden Geek Best Party Board Game Nominee
  • 2014 Golden Geek Best Family Board Game Nominee

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)