На попуст %

Level 8: The Card Game

690 ден 490 ден-29% ПОПУСТ

  • Броj на играчи: 2-6
  • Времетраење: 45 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Ravensburger

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Over several rounds, players try to collect and display eight levels of card

combinations before their opponents. 8 different card combinations (3 in a row, 7 cards of the same color etc.) have to be completed in sequence. The game ends if a player completes his eight level.
Whoever completes LEVEL 8 first, wins the game.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)