Istanbul: The Dice Game

1,790 ден

  • Броj на играчи: 2-4
  • Времетраење: 20-40 мин
  • Возраст: 8+
  • Издавач:Pegasus Spiele

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI669 Категории: , Таг:
СПОДЕЛИ

Опис

Istanbul: Das Würfelspiel is a standalone dice game in which players are once again plunging into the bustle of Istanbul’s bazaar to collect rubies and thus secure their victory. By cleverly using the dice, the players can make money and goods, then exchange them for the precious jewels.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)