Exit: The Game – The Mysterious Museum

990 ден

  • Броj на играчи: 1-4
  • Времетраење: 45-90 мин
  • Возраст: 12+
  • Издавач: KOSMOS

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

You are on a trip to the Florence Natural History Museum, intent on visiting the sunken treasure of the Santa Maria. Your relaxing day at the museum is quickly derailed by an incredible adventure! Can you solve the mysteries of the museum and find a way out? Difficulty Level: 2 of 5. This game can be played only one time because you must markup, fold, and tear the game materials to solve the riddles and escape.

Награди и признанија:

  • 2018 Guldbrikken Best Parlor Game Nominee
  • 2017 Kennerspiel des Jahres Winner
  • 2017 Kennerspiel des Jahres Nominee

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)