ESCAPE Vampire Castle

990 ден

1 на залиха

Опис

  • Сложувалка со 759 парчиња
  • Големина на сликата : 70 x 50 cm
  • Возраст: 12 +
  • Опис: Enjoy the mysterious challenge of Escape Rooms in the comfort of your home – with this brand-new puzzle meets game experience. What makes these puzzle unique is the innovative cutting process that allows pieces throughout the puzzle to fit together in multiple places, thus allowing the puzzlers to form items or objects that will assist in their escape. Similar to physical Escape Rooms, the Escape Puzzles are perfect for social gatherings and make a great gift for puzzlers and gamers alike.
  • ВИСКОКВАЛИТЕТНИ КОМПОНЕНТИ – Сложувалките на равенсбургер се со премиум квалитет, во содржина и материјал.
  • ПЕРФЕКТНО СОВПАЃАЊЕ – Без разлика која е голимината на парчињата секое од нив перефктно се совпаѓа.
  • СЕКОЕ ПАРЧЕ Е УНИКАТНО – Равенсбургер сложувалките се составени од парчиња со уникатниа форма и ниедно од нив не се повторува.
  • ЗАГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ – Равенсбургер има традиција на изработка на сложувалки и игри повеќе од 130 години.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “ESCAPE Vampire Castle”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *