На попуст %

Dixit Journey

1,190 ден 990 ден-17% ПОПУСТ

  • Броj на играчи: 3-6
  • Времетраење: 30 мин.
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Asmodee
  • Експанзија за Dixit (за да се игра, потребна е основната игра)

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
SKU: DI224/6 Категории: , Тагови: , , , ,
СПОДЕЛИ

Опис

Travel to lands of imagination with the wonderful illustrations of Xavier Collette and be transported on a new voyage of discovery!

Dixit Journey (a.k.a. Dixit 6) is an expansion for Dixit with 84 new cards that feature fantastic and surrealistic artwork. These cards can be used with the components of the base game to provide more variety or used to play the Dixit game on their own (although you’d need to provide your own scoring board and voting tokens, in addition to knowing the rules).

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)