Bluff

1,990 ден

  • Броj на играчи: 2-6
  • Времетраење: 30 мин.
  • Возраст: 12+
  • Издавач: Ravensburger
  • Играта е неанглиско издание, но содржи правила на англиски јазик (додаток).
  • Играта е јазично независна (картите и сите компоненти не содржат текст).

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Bluff is a dice game where each player is given five dice and cup to roll and hide them with. Players make successively higher declarations regarding the results of all the dice remaining in the game, e.g. “there are ten sixes”. However, someone can always contest the bid. When that happens, all the dice are revealed and either the bidder or the caller loses dice, depending on who was correct. The last player with dice is the winner.

Награди и признанија:
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)