Azul: Crystal Mosaic

890 ден

  • Броj играчи: 2-6
  • Времетраење: 30-45 мин
  • Возраст: 8+
  • Издавач: Next Move Games
  • Експанзија за Azul (за да се игра, потребна е основната игра)

На залиха

Листа на желби
Листа на желби
СПОДЕЛИ

Опис

Azul: Crystal Mosaic contains double-sided player boards, with each board offering new challenges and exciting new strategic opportunities.

The “Crystal Mosaic” of the title is actually a plastic overlay that provides a recess to keep tiles from being accidentally bumped out of place. Four overlays are included in this expansion.

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)