Preliminary Pro Tour Qualifier Minneapolis 2018

Preliminary Pro Tour Qualifier Minneapolis 2018
Дaта: 15 Април (недела)
Почеток: 11:00
Пријавување: 10:45-11:00ч
Формат: Стандард
Учество: 600 ден.
Победникот може да земе уште двајца за Regional PTQ!
————————–————————–————————–
Date : 15 April (Sunday)
Starting Time: 11:00
Registration: On-Site 10:45 – 11:00
Format: Standard
Entry Fee : 10 euros (600 den.)
REL: Competitive (x 4 planeswalker points)
Prizes:
1st Place: Qualification for Regional Pro Tour Qualifier (with 2 other friends)
+ 5 eur per player (travel cost or store credit) (8 + players)
2nd Place: 1 eur per player (in boosters) (12 + players)
3rd-4th Place: 1 eur per player (in boosters) (16+ players)

——— email: contact@goblingames.com.mk ———

 

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)