Kobolds & Catacombs Preview Event

Две во едно!
Последниот турнир од Хартстоун лигата пред големото финале и прослава на излегувањето на новата едиција Kobolds & Catacombs!

А како шлаг на тортата за оние што не беа на минатиот турнир, се уште е достапно новото ворлок херојче Nemsy Necrofizzle, кое можете да го добиете само на Фајрсајд гедеринг турнир!

Дополнително овој пат решивме да додадеме и уште еден шмекерски момент, па Blizzard награди ќе делиме и на супероткачениот Fireside Tavern Brawl – A Spirited Competition, кој ќе го играте како сајдевент на турнирот! (https://us.battle.net/hearthstone/en/fireside-gatherings/blog/21158291/november-2017-fireside-brawl-a-spirited-competition-10-31-2017)

Ќе биде вратена и вашата омилена „рубрика“ – Achievement points, но сега специјално само за Tavern Brawl-от!

***KOBOLDS & CATACOMBS PREVIEW EVENT***

Време: 25 ноември, сабота, 14:00 ч.

Формат: Стандард (4-5 кола по швајцарски систем со Топ 4)

Број на декови: 2 – по еден од две различни класи.
Победник: Во две добиени, по една победа со двата дека.

Пријавување: Испратете име, презиме и бетл таг на contact@goblingames.com.mk

ВАЖНО: Секој доаѓа со своја машина (лаптоп, таблет, мобилен)

Учество: 100 ден.

Награди:
1 место: 40 % store credit од вкупното учество + Arthas Funko POP фигура!
2 место: 20 % store credit од вкупното учество
3 место: 10 % store credit од вкупното учество
4 место: 10 % store credit од вкупното учество
+ многу награди по случаен избор!

***ПРАВИЛА НА ЛИГАТА***

1. Секој учесник на турнир од лигата ќе добие по 3 бода (доколку учествува на пр. на 3 турнири, тоа се вкупно 9 бода).
2. Секоја победа носи по 1 бод, победи во плејофот (Топ 4) не се бодуваат.
3. На крајот на првата сезона (кон крајот на годината) најдобрите 8 играчи кои ќе имаат собрано најмногу бодови во текот на сезоната ќе играат на финален Топ 8 турнир со вредни Hearthstone награди!
4. Ова е последен, 8-ми турнир во Лигата за оваа година пред финалето.

 

TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)