Category: Распоред на турнири

Известување

Согласно препораките на владата и министерството за здравство, сите турнирски активности ги ставаме во мирување  на неодредено време. Почитувањето на одлуките е од голема важност за сите нас. Бидете внимателни и се надеваме дека ќе биде стопирана оваа сериозна закана. (он-лајн шопот работи засега нормално)  

CONTINUE READING Известување 1 min read

Magic: The Gathering – CORE SET 2020 PreRelase

Да го прославиме излегувањето на новата Меџик едиција „CORE SET 2020“ во ГоБлИн! Бидете први што ќе играте со новите карти уште пред тие воопшто да излезат во продажба!

CONTINUE READING Magic: The Gathering – CORE SET 2020 PreRelase 1 min read

Гоблин на Д Фестивал!

Незаборавана и откачена забава за сите дечки, девојки и гоблини (особено за третите) на Д Фестивал! Дојдете да се дружиме, слушајте ги најдобрите бендови, играјте ги најпопуланите друштвени игри и на крајот заминете си со бесплатна игра!!!

CONTINUE READING Гоблин на Д Фестивал! 1 min read

Рапоред на турнири – Јули 2019

Секој Понеделник 19:00 Magic: The Gathering – Booster Draft Вторник 17:00 table-top miniatures Четврток 18:00 KeyForge официјален турнир Петок  18:00 Magic: The Gathering -FNM: Commander, 19:00 Magic: The Gathering -FNM: Standard , Modern, Booster darft, Почетнички турнир Сабота 12:00 Yu-Gi-Oh! турнир 15:00 Magic: The Gathering – Magic: The Gathering Сабота 6ти Јули  00:00 Magic: The […]

CONTINUE READING Рапоред на турнири – Јули 2019 1 min read
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)