Posted on

Јануари 2019

Секој

Понеделник
19:00 Magic: The Gathering – Booster Draft

Вторник
17:00 table-top miniatures

Петок 
18:00 Magic: The Gathering -FNM: Commander, почетнички турнир
19:00 Magic: The Gathering -FNM: Standard , Booster darft

Сабота
12:00 Yu-Gi-Oh! турнир
15:00 Magic: The Gathering – Ravnica Standard Showdown – стандард

19-20 Јануари
19.01 – 15:00 Ravnica Allegiance PreRelease – Sealed/2 Headed Giant sealed
20.01 – 12:00 Ravnica Allegiance PreRelease – Sealed/2 Headed Giant sealed

25-26 Јануари
25.01 – 19:00 Ravnica Allegiance Release – draft
26.01 – 15:00 Ravnica Allegiance Release – draft

Posted on

Моето прво Меџик Џи Пи (GP Warszawa 2018)-текст на Давор Драмиќанин

— Сефтосав и GP MtG 🙂

Викендов бевме цело комбе играчи (дел со поубавите од нас) на патешествие до Варшава, екипа со која се знаеш со повеќето и си опуштен, а и со тие што не се знаеш, лесно се опушташ. Поздрав до сите, убава дешавка извозевме.

Продолжи со читање Моето прво Меџик Џи Пи (GP Warszawa 2018)-текст на Давор Драмиќанин

Posted on

Државно првенство во Magic: The Gathering 2018!

Дами и господа меџикџии!
Дојде време за најголемиот турнир во годината – Државното првенство на Македонија!!! Време е да ја одбереме македонската репрезентација која од 14-16 декември во Барселона ќе ја претставува нашата земја на Светското првенство во Magic: The Gathering!
Продолжи со читање Државно првенство во Magic: The Gathering 2018!

Posted on

Core Set Draft Weekend

Овој викенд СИТЕ во Гоблин да го пославиме официјалното излегувањето на новата Magic:The Gathering едиција – Dominaria, како и да добиете уникатна CORE SET Draft Weekend Foil Rare промо карта !

Продолжи со читање Core Set Draft Weekend