Рапоред на турнири – Октомври 2019

Секој

Понеделник
19:00 Magic: The Gathering – Booster Draft

Вторник
17:00 table-top miniatures

Петок 
18:00 Magic: The Gathering -FNM: Commander,
19:00 Magic: The Gathering -FNM: Standard , Modern, Booster darft, Почетнички турнир

Сабота
12:00 Yu-Gi-Oh! турнир
15:00 Magic: The Gathering турнир

  • Сабота 5ти Октомври
  • 15:00 Magic: The Gathering – Throne of Eldraine Draft Weekend
  • Недела 6ти Октомври
  • 12:00 Magic: The Gathering – Throne of Eldraine Draft Weekend
  • Сабота 19ти Октомври
  • 14:00 -17:00 Magic: The Gathering – Open House научи да играш Меџик и добиј шпил
TOP

Најава

Направи профил

Вашите податоци ќе бидат употребени за подобро искуство со нашиот сајт, да имате пристап до вашиот профил на сајтот, и се останато опишано во политика на приватност.

Обновување на лозинката

Ја заборавивте лозинката? Ве молиме внесете го вашето корисничко име или е-маил адреса. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-маил.

Кошничка (0)