Oath of the Gatewatch PreRelease PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 11 Јануари 2016 13:52

Сабота 16-ти и Недела 17-ти само во ГоБлИн!

Повеќе...
 
Прв официјален Хартстоун турнир во Македонија! PDF Печати Е-пошта

 

Првиот официјален турнир во Хартстоун (http://us.battle.net/hearthstone/en/) во Македонија ќе се одржи на 20 декември (недела) во кафетеријата La Caffeteria во склоп на салонот на Ми-Да Гранд Моторс со почеток во 13 часот. Сите играчи во Македонија на оваа онлајн игра со карти на Близард интертејмент се поканети за учество и можност да ја освојат главната награда –  таблет Асус ЗенПад Силвер од АНХОЧ, како и друштвена игра Game of Thrones!

Повеќе...
 
Интервју со македонската репрезентација на Светското првенство во Меџик (World Magic Cup 2015) PDF Печати Е-пошта

 

Македонската репрезентација во Magic:The Gathering изминатава недела е во Барселона, каде од утре па до недела ќе се натпреварува на најпрестижниот настан на годината – Светското првенство (Magic World Cup). Владимир, Миро, Мартин и Мики ќе бидат дел од 73-те репрезентации кои ќе се обидат да стигнат до дел од наградниот фонд од 250.000 долари!

Повеќе...
 
Бесплатни Magic: The Gathering шпилови во ГоБлИн! PDF Печати Е-пошта
Вторник, 01 Декември 2015 11:32

 

Повеќе...
 
Board Game Day во ГоБлИн! PDF Печати Е-пошта

Дојдете и бидете дел од најголемата Board Game собиранка во Македонија

Повеќе...
 
Battle for Zendikar Game Day PDF Печати Е-пошта
Вторник, 20 Октомври 2015 11:36

Сабота 24.10.2015 во 15:30ч и Недела 25.10.2015 во 12:00ч

 

Последно освежено на Четврток, 10 Декември 2015 17:06
Повеќе...
 
Grand Prix Trial Brussels PDF Печати Е-пошта
Среда, 14 Октомври 2015 12:49

Квалификациски турнир за Grand Prix Brussels

Сабота 17.10.2015 во 15:30ч

 

Повеќе...
 
Мики Милевски ја комплетираше силната македонска репрезентација PDF Печати Е-пошта
Вторник, 22 Септември 2015 11:05

 

Мики Милевски е победник на последното државно првенство за оваа година, со што стана четвртиот член на македонската репрезентација, која ќе не претставува на Светското првенство во Барселона од 11 до 13 декември.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Анкета

Кој е твој клан во Таркир?
 
stefan spasovski